Izdoti saskaņā ar
MK 2022. gada 11.janvāra noteikumiem Nr. 11

Lejuplādēt uzņemšanas noteikumus

1. Vispārīgie uzņemšanas noteikumi

1.1.Uzņemšanas, pārcelšanas nākamajā klasē un atskaitīšanas noteikumi (turpmāk – Noteikumi) nosaka kārtību, kādā notiek pretendentu uzņemšana, pārcelšana nākamajā klasē un atskaitīšana no mācībām Tālmācības vidusskolā „Rīgas Komercskola” (turpmāk – RKS).

1.2. RKS nodrošina Noteikumu pieejamību visiem interesentiem.

1.3. Izglītojamo uzņemšana RKS izglītības programmās sastāv no:

1.3.1. pretendentu reģistrācijas mācībām;
1.3.2. mācību līguma noslēgšanas.

1.4. Pēc saskaņošanas ar dibinātāju RKS var noteikt papildu prasības uzņemšanai konkrētā vispārējās izglītības programmā, ievērojot iepriekš iegūtās izglītības vērtējumu, kā arī rīkot iestājpārbaudījumus.

2. Tiesības mācīties RKS

2.1. Tiesības mācīties RKS ir katram Latvijas Republikas pilsonim un personām, kurām ir Latvijas Republikas izdota nepilsoņa pase, kā arī personām, kurām ir izsniegtas patstāvīgās uzturēšanās atļaujas Latvijā neatkarīgi no dzimuma, sociālā un mantiskā stāvokļa, rases un nacionālās piederības, politiskajiem uzskatiem un reliģiskās pārliecības, nodarbošanās un dzīves vietas.
2.2. Vecākiem (aizbildņiem) vai pilngadīgajam izglītojamam pirms iestāšanās izglītības iestādē ir tiesības iepazīties ar šādu informāciju par RKS:

2.2.1.  Nolikumu;
2.2.2. Iekšējās kārtības noteikumiem;
2.2.3. apstiprināto izglītības programmas mācību priekšmetu (kursu) un stundu plānu vienam un trim mācību gadiem;
2.2.4. citiem dokumentiem, kuriem nav noteikts ierobežotas pieejamības statuss.

3. Izglītojamo uzņemšana

3.1. Pamats izglītojamā uzņemšanai vispārējās vidējās izglītības programmās ir:

3.1.1. vecāku ( aizbildņu) vai pilngadīgā izglītojamā iesniegums, kas adresēts izglītības iestādes vadītājam, pieteikums. Iesniegumu un pieteikumu var nosūtīt arī elektroniski. Iesniegumā norāda:

3.1.1.1. vecāka (aizbildņa) vai pilngadīga izglītojamā, vārdu un uzvārdu, personas kodu, deklarēto un faktisko dzīvesvietas adresi;
3.1.1.2. izglītojamā vārdu, uzvārdu, personas kodu (ja izglītojamais ir citas valsts piederīgais, uzrāda personas ID kodu vai citu izglītojamo identificējušu informāciju) un dzimšanas datumu;
3.1.1.3. izglītojamā deklarētās un faktiskās dzīvesvietas adresi;

3.1.1.4. izvēlētās izglītības programmas nosaukumu, kodu, izvēlēto komplektu (vidējās izglītības programmā),  iestāšanās klasi;

3.1.1.5. ērtāko saziņas veidu ar izglītības iestādi, iekļaujot elektroniskā pasta adresi.

3.1.2. Iesniegumam pievieno, uzrāda:

3.1.2.1. iepriekš iegūto izglītību apliecinoša dokumenta kopiju, uzrādot oriģinālu izglītības iestādes vadītājam:

1.klasē – bērna dzimšanas apliecību vai norakstu, medicīnisko karti;

3.1.2.1.1. 2.-9. klasē – liecību vai mācību sasniegumu vērtējumu izrakstu (ja izglītojamais maina izglītības iestādi mācību gada laikā), ja izglītība iegūta citā valstī, – izglītības dokumentus, kas raksturo un apliecina attiecīgajā valstī izglītojamā apgūto mācību saturu un sasniegumu vērtējumu attiecīgajā izglītības pakāpē;

3.1.2.1.2. 10. klasē – apliecību par pamatizglītību, sekmju izrakstu un pamatizglītības sertifikātu (ja tāds saņemts);
 3.1.2.1.3. 11. un 12.klasē  izglītojamā iepriekšējās mācību iestādes liecību, sekmju izrakstu, personas lietu vai cits dokumentu, kas apliecina izglītojamā daļēji apgūtu vidējās izglītības programmu;
 3.1.2.1.4. ja pamatizglītība iegūta citā valstī, – izglītības dokumentus, kas raksturo un apliecina attiecīgajā valstī izglītojamā apgūto mācību saturu un sasniegumu vērtējumu attiecīgajā izglītības pakāpē.

3.1.2.2. izrakstu no stacionārā/ambulatorā pacienta medicīniskās kartes (veidlapa Nr. 026/u vai Nr. 027/u izglītojamam, kurš sasniedzis pilngadību);

3.1.2.3. 2 (divas) fotogrāfijas (3×4 cm);

3.1.2.4. valsts vai pašvaldības pedagoģiski medicīniskās komisijas atzinumu, ja izglītojamam ieteikti atbalsta pasākumi mācību procesā;

3.1.2.5. aizgādību apliecinoša dokumenta kopiju, uzrādot oriģinālu izglītības iestādes vadītājam;

3.1.2.6. citus Ministru kabineta noteikumos noteiktos dokumentus pēc nepieciešamības.

3.2. Privātskolu izglītojamie var kļūt par RKS izglītojamajiem, ja šo skolu izsniegtie dokumenti ir atzīti Latvijas Republikā.
3.3. Vienlaicīgi var mācīties tikai vienā RKS mācību programmā.

4. Reģistrācija mācībām

4.1. Izglītojamo uzņem RKS atbilstošā klasē un izglītības programmā ar direktora rīkojumu, noslēdzot līgumu par mācībām RKS.

4.2. Pēc uzņemšanas izglītojamam iekārto personas lietu, norādot tajā normatīvajos aktos noteikto informāciju, ievadot Valsts izglītības informācijas sistēmā (VIIS).

4.3. Maksa par reģistrācijas dokumentu noformēšanu ir EUR 30. To var samaksāt pārskaitījuma veidā bankā, uzrādot rekvizītus: SIA «Rīgas Komercskola», Alberta iela 13, Rīga, LV-1010, Reģ. Nr. 40103373522, a/s „SEB banka”, SWIFT kods: UNLALV2X, Konta Nr. LV30UNLA0050016618060, iemaksas mērķis – pretendenta vārds, uzvārds, personas kods, „Dokumentu noformēšana”.