Pasaules līmenī, ar talantu vien nepietiek, ir jāiegulda milzīgs darbs!

Pasaules līmenī, ar talantu vien nepietiek, ir jāiegulda milzīgs darbs!

Divpadsmit skolas gadi ir nozīmīgs cilvēka intelektuālās attīstības posms, kura laikā skolas uzdevums ir saglabāt bērna dabisko zinātkāri, spilgto iztēli, aso uztveri un vēlmi darboties. Tikai tad būs sasniegti visi izglītības mērķi, uzskata Ilze Beļinska. “Jāņem vērā katra vecumposma īpatnības. Piemēram, vidusskolā cilvēks meklē atbildes uz diviem jautājumiem: kas es esmu un kas es gribu būt? Mēs daudz darām, lai jaunietim palīdzētu apzināties viņa stiprās puses un pilnveidot talantus. Saprotam, ka ikvienam ir svarīgi darīt to, kas patīk. Lepojos ar audzēkņiem, kuri pie mums mācās ilgus gadus. Viņi spēj domāt citādi un apzinās: lai kaut ko nozīmīgu sasniegtu, jo īpaši – pasaules līmenī, ar talantu vien nepietiek, ir jāiegulda milzīgs darbs. Dzīvojam pasaulē, kas attīstās un mainās tik strauji, ka dažkārt ir grūti tai tikt līdzi. Kad pirmklasnieks uzsāk skolas gaitas, nezinām, kas viņu sagaida pēc divpadsmit gadiem – kādas profesijas būs vajadzīgas, kādas zināšanas tiks vērtētas visaugstāk. Piedāvājam iespējas un darām visu, lai jaunais cilvēks jebkurā situācijā spētu domāt, viņam būtu savs viedoklis un noteikti – attieksme. Tādēļ turamies pie mūžīgām vērtībām un ik dienu stiprinām tās ar savu piemēru.”

Iespēja veidot spožu sportista karjeru

Veiksmes stāsti iedvesmai

Mārtiņš Rocēns, tenisists, pabeidzis Tālmācības vidusskolu «Rīgas Komercskola» 2019. gadā, saņēmis Latvijas simtgades izcilnieka pateicību. “Man jau bērnībā bija plāns veidot profesionālo karjeru tenisā, ko nebija iespējams īstenot, mācoties parastajā skolā. Tālmācības vidusskolā «Rīgas Komercskola» uzsāku mācīties 7. klasē. Mācību grafiku bija iespēja saskaņot ar treniņu un sacensību grafiku. Lai kur atrados, mācību materiāli bija pieejami elektroniski, tāpat varēju sazināties arī ar skolotājiem. Septiņpadsmit gadu vecumā kļuvu par Latvijas pieaugušo čempionu tenisā vienspēlēs un dubultspēlēs, debitēju Latvijas pieaugušo izlases sastāvā Deivisa kausā un visās spēlēs guvu uzvaru. Esmu parakstījis līgumu par studijām Ziemeļkarolīnas štata universitātē ASV, pēc tam plānoju turpināt profesionālo tenisista karjeru. Ikvienam, kuram jau bērnībā ir skaidrs, ko vēlas, tālmācība ir labākais risinājums. Galvenais ir spēt sevi disciplinēt, uzņemties iniciatīvu un būt līdzatbildīgam. Cilvēkam ar lieliem mērķiem Tālmācības vidusskola «Rīgas Komercskola» ir ideāla mācību iestāde.”

Mārtiņš Rocēns debitēja Latvijas pieaugušo izlases sastāvā Deivisa kausā un visās spēlēs guva uzvaras