Lepojamies ar mūsu talantīgajiem audzēkņiem!

Mūsu, Tālmācības vidusskolas "Rīgas Komercskola", audzēknis Reinis Jurāns šogad ir startējis trīs taekvondo turnīros, no kuriem noslēdzošais "Mārupe Open 2024" notika 13.aprīlī, Mārupē. To rīkoja Latvijas Taekwondo federācija sadarbībā ar Mārupes klubu "Olimpiks". Piedalījās vairāk nekā 170 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Pārējie turnīri notika Rīgā - "Hansu kauss" 1.posms un Kundā, Igaunijā - "Kunda Open 2024".

"Hansu kausā" Reinis startēja kategorijā līdz 37kg, ārpus savas kategorijas, kurā tika iegūta pirmā vietā.

"Kunda Open" Reinis arī startēja kategorijā līdz 37kg, kurā tika iegūta otrā vieta.

"Mārupe Open" Reinis startēja savā kategorijā līdz 33kg, kurā tika iegūta pirmā vieta.

Projektu pētījumu konference “Mācāmies pētot un darot”

Mūsu, Tālmācības vidusskolas “Rīgas Komercskola”, 12.klases audzēkņi prezentēja veiktos projektus gan tiešsaistē, gan klātienē, piemēram, veicot pētījumus par spārnu un astu garumu atšķirībām H.Rustica jaunajiem un vecajiem putniem, par urbanizācijas procesa ietekmi uz Dreiliņu apkaimes iedzīvotājiem, sonoluminescenci tās pagātni un spožo nākotni, dibinot mācību uzņēmumus, izveidojot ikdienas interaktīvu spēli mentālās veselības uzlabošanai, piemēram, aplikāciju PicPhare pamatu vārdu un vārdu krājuma paplašināšanai dažādās valodās, organizējot sabiedriskos darbus – ploginga attīstību Vakarbuļļu pludmalē,  kā arī , veicot mākslinieciskās jaunrades darbu – oriģināldziesmas izveidi par jauniešu savstarpējām attiecībām.

Iepazīstam literatūru caur animācijas varoņiem!

Mūsu, Tālmācības vidusskolas "Rīgas Komercskola", 1.-4.klases audzēkņi apmeklēja  izstādi “Margaritas Stārastes lielā diena: lelles un dekorācijas no Filmu studijas “Animācijas brigāde” filmām “Zīļuks”, “Kraukšķītis”, “Sārtulis”, “Zaķu lielā diena” Latvijas Nacionālālajā bibliotēkā, kas veltīta mākslinieces 110. gadu jubilejai.

Pēc izstādes apmeklējuma audzēkņiem bija iespēja doties iepazīt Latvijas Nacionālālās bibliotēkas neskaitāmās telpas gida pavadībā, un apskatīt Rīgas panorāmu no celtnes pēdējiem stāviem.

Sagaidām Lielo dienu aktīvi!

Mūsu, Tālmācības vidusskolas “Rīgas Komercskola”, 1.-4.klases audzēkņi devās izzinošajā ekspedīcijā uz Mežaparku, lai kopīgi ieskandinātu Lieldienas.

Audzēkņi ne vien piedalījās rotaļās un Lieldienu tematikas viktorīnā, bet arī devās gida pavadībā iepazīt Mežaparka Lielās estrādes arhitektūru un vēsturi. Gida aizraujošā stāstījuma pavadījumā tika izstaigātas estrādes iekštelpas, kā arī pati estrāde, kur audzēkņiem koru tribīnēs bija iespēja kopīgi nodziedāt vairākas dziesmas.

Priecīgas Lieldienas!

Glabāsim Lieldienu saulīti sirdīs,

Glabāsim Lieldienu prieku arvien,

Lai pazūd tumsa, kas dvēselēs tirdī.

Lieldienu saule lai atspīd arvien!

Mācāmies iepazīt ķīmiju aizraujoši!

Mūsu, Tālmācības vidusskolas "Rīgas Komercskola", 7.-8.klašu audzēkņi devās izzinošā ekspedīcijā "Trakā profesora pirmie soļi ķīmijā" uz Farmācijas muzeju, kur praktiski iepazinās ar ķīmiju un tās vēsturisko nozīmi zinātnes attīstībā. 

Audzēkņi apskatīja muzeja ekspozīciju, kurā tika uzsvērta ķīmijas nozīme farmācijā. Praktisku piemēru veidā interaktīvi tika parādīts ķīmijas pielietojums, radot vizuālu priekšstatu par ķīmiskajiem procesiem.

Budžeta vietas izloze tālmācības vidusskolā «Rīgas Komercskola» – loterijas Nr. 7884

Tālmācības vidusskolā «Rīgas Komercskola» 2024.gada 13.martā, plkst.17:00 notika budžeta vietas izloze vienam semestrim.

Junior Achievement Latvia karjeras aktivitātes

Pieteikšanās Ēnu dienas vakancēm jau sākusies!

Ēnu dienas mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Ēnu diena ir skolēnu pieprasītākā Junior Achievement programma un katru gadu ēnot vēlas doties vairāki tūkstoši skolēnu visā Latvijā.

Skolēni pieteikšanos Ēnu dienas vakancēm uzsāka 1. martā, un pirmos pieteikumus jau sākuši izvērtēt arī Ēnu devēji. Tie skolēni, kas vēl nav paguvuši pieteikties, to varēs izdarīt vēl divās kārtās līdz pat marta beigām.

Mācāmies iepazīt mākslas valodu!

Mūsu, Tālmācības vidusskolas "Rīgas Komercskola", 1.-4.klases audzēkņi devās izzinošajā ekspedīcijā "Iepazīsti mākslas valodu!" uz Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, lai iepazītos ar krāsu nozīmi mākslas darbā ietvertās emocionalitātes attēlošanā, aplūkojot latviešu modernistu darbus.

Audzēkņi guva priekšstatu par to, kā mākslinieki izmanto spilgtas un intensīvas krāsas, lai glezniecībā sasniegtu emocionālus efektus, piemēram, prieku, skumjas vai bailes. Nodarbības vadītāja iepazīstināja grupu arī ar mākslinieku apzināti veidotiem kompozīciju principiem un to ietekmi uz gleznu radītajām izjūtām.

Lepojamies ar mūsu audzēknes Sindijas Kohas sasniegumiem estētiskajā vingrošanā!

Nupat aizvadītajā Atklātajā Rīgas čempionātā un meistarsacīkstēs estētiskajā vingrošanā, mūsu, Tālmācības vidusskolas "Rīgas Komercskola", audzēkne Sindija Koha ar grupu ieguva 2.vietu estētiskajā vingrošanā.

Īpašs prieks par lielajiem panākumiem, ņemot vērā to, ka Sindija 12 gadu vecumā, startējot grupā līdz 16 gadiem, ir pārspējusi pieredzes bagātākas dalībnieces.

Mācāmies caur vēstures liecībām!

Mūsu, Tālmācības vidusskolas "Rīgas Komercskola", 5. un 6.klases audzēkņi devās izzinošajā ekspedīcijā "Senā skola" uz Latvijas Nacionālo vēstures muzeju.

Tās laikā audzēkņi uzzināja, kāda bija izglītības sistēma 19.gadsimtā, Latvijā. Jauniegūtā informācija ļāva salīdzināt, kā skolēni mācījās senos laikos- apgūstot zināšanas sešas dienas nedēļā, dzīvojot un mācoties vienā ēkā  (rijā, pagasta namos, krogos), kur vienā telpā skolotājs mācīja dažāda vecuma bērnus.

Lepojamies ar mūsu audzēknes Agneses Bērziņas panākumiem vieglatlētikā!

Ceturtdien un piektdien Rīgas Daugavas vieglatlētikas manēžā tika aizvadīts pēdējais, ceturtais, 2024.gada Latvijas čempionāts telpās, kur sacentās U14 vecuma grupas 12 un 13 gadīgie zēni un meitenes.

Sacensības notika 10 disciplīnās – tika noskaidroti pēdējie 20 Latvijas telpu čempioni šogad.  

Par lodes  grūšanas čempioni kļuva mūsu, Tālmācības vidusskolas "Rīgas Komercskola", audzēkne Agnese Bērziņa.

Izsakām pateicību vecākiem, pedagogiem un treneriem par ieguldījumu Agneses talanta izkopšanā!

Vēlam Agnesei sasniegt vēl augstākas virsotnes!

Izzinošajā ekspedīcijā ieskatāmies zemes dzīlēs!

Mūsu, Tālmācības vidusskolas "Rīgas Komercskola" 7.klases audzēkņi devās izzinošajā ekspedīcijā uz Latvijas Nacionālo dabas muzeju, lai gūtu priekšstatu par minerālu un iežu daudzveidību Latvijā un pasaulē, kā arī iepazītos ar dažādām minerālu noteikšanas metodēm.

Latvijas Nacionālā dabas muzeja muzejpedagoģes vadībā audzēkņi ne tikai aplūkoja ekpozīciju ar iežiem un minerāliem, bet arī pētīja minerālus mikroskopā, noteica minerālu paraugus pēc to fizikālajām īpašībām un dažām citām pazīmēm. Šādi, praktiski darbojoties un veicot eksperimentus, audzēkņi padziļināti izprot un papildina skolas mācību programmā apgūtās zināšanas.

Piedalāmies Latvijas skolu Ziemas festivālā!

Mūsu, Tālmācības vidusskolas "Rīgas Komercskola", audzēkņi piedalījās Latvijas skolu Ziemas festivālā, Madonas novadā, pārstāvot mūsu skolu tādās distancēs kā- distanču slēpošana, frīstaila slēpošana un ziemas orientēšanās ar slēpēm.

Festivāls ikgadēji tiek organizēts ar mērķi jebkuram skolēnam bez profesionālām iemaņām ļaut piedalīties sacensībās, kas veicina jauniešiem vēlmi nodarboties ar ziemas sporta veidiem.

Mācāmies būt līdzatbildīgi!

12. klases audzēkņu Paulas Līnas un Rūdolfa Maksimiliana Ančupāņu projekta darba ietvaros, 6. klases audzēkņi apmeklēja Juglas dzīvnieku patversmi “Labās mājas”.

Projekta darba mērķis ir veicināt un sekmēt atbildīgu attieksmi pret mājdzīvniekiem. Audzēkņiem bija iespēja gūt iespaidu par pamesto dzīvnieku dzīvošanas apstākļiem, bezatbildīgas attieksmes sekām, uzzinot par patversmes darbību un dzīvniekiem, dažādiem brīvprātīgā darba veidiem, apciemojot kaķus un izvedot suņus pastaigā.

Apgūstam finanšu pratību aizraujoši!

Mūsu, Tālmācības vidusskolas "Rīgas Komercskola", 1.-4.klases audzēkņi apmeklēja Swedbank izglītojošu finanšu pratības spēli “Mazais Finansists”, lai gūtu zināšanas par to, kā veidojas ģimenes budžets un cik liela nozīme ir tā plānošanai. Audzēkņi interesantā un atraktīvā veidā izspēlēja trīs mēnešu ciklu, kura laikā bija jāiegādājas pārtikas preces, jāveic maksa par mājokli, kā arī jāsaskaras ar dažādiem neparedzētiem izdevumiem. Audzēkņi centās izprast, cik svarīga ir ienākumu un izdevumu regularitāte, un uzkrājumu veidošana. Mācījās sadarboties grupās un kopīgi pieņemt lēmumus, kā arī prezentēt un pamatot savas izdarītās izvēles.

Sveicam mūsu audzēkni Danielu Reidzānu un komandu ar sasniegumiem Pasaules Jauniešu Ziemas olimpiskajās spēlēs!

Sveicam un lepojamies ar Latvijas U-16 3x3 hokeja izlasi un mūsu, Tālmācības vidusskolas "Rīgas Komercskola", audzēkni Danielu Reidzānu ar izcīnīto zelta godalgu Pasaules Jauniešu Ziemas olimpiskajās spēlēs, Dienvidkorejā!

Ceļojam laikā un telpā – Barikādes 1991!

Mūsu, Tālmācības vidusskolas "Rīgas Komercskola", 9.-12. klašu audzēkņi devās izzinošā ekspedīcijā “Barikādes 1991: ceļojums laikā un telpā” pa Rīgas centru, sadaloties komandās, orientējoties un meklējot kontrolpunktus - 1991. gada janvāra vētraino un spilgtāko notikumu norises un piemiņas vietas, kuras bija norādītas uzdevumu lapās.

Audzēkņi piedaloties izzinošajā ekspedīcijā, savstarpēji sadarbojoties, papildināja savas zināšanas par Barikāžu laika notikumiem, pārrunājot un ieklausoties Latvijas Universitātes Muzeja speciālista Rūdolfa Rubeņa interesantajā stāstījumā.

Lepojamies un vēlam veiksmi Pasaules Jauniešu Ziemas Olimpiskajās spēlēs mūsu audzēkņiem- Amēlijai, Ketei Lienei un Danielam!

Lepojamies ar trīs mūsu, Tālmācības vidusskolas “Rīgas Komercskola”, talantīgo audzēkņu- hokejista Daniela Reidzāna, kā arī bobslejistu Amēlijas Kotānes un Kates Lienes Prudānes, dalību Pasaules Jauniešu Ziemas olimpiskajās spēlēs Latvijas komandas sastāvā.

Dubults prieks par mūsu audzēkni Amēliju Kotāni, kas ir izraudzīta par Latvijas delegācijas karognesēju.

Lepojamies, mūsu absolvente, Dženifera Ģērmane sasniedz labāko rezultātu Latvijas kalnu slēpošanas vēsturē!

Mūsu, Tālmācības vidusskolas "Rīgas Komercskola", absolvente- Latvijas sportiste Dženifera Ģērmane svētdien Slovēnijā sasniedza visu laiku augstāko pozīciju neatkarīgās Latvijas kalnu slēpošanas vēsturē, izcīnot 12.vietu Pasaules kausa sacensībās slalomā.

Augstāk Pasaules kausa posmos PSRS laikā ir tikusi vien sportistes mamma Ulla Ģērmane, vairākas reizes iekļūstot labāko piecpadsmitniekā un reizi izcīnot ceturto vietu.

Mācāmies piedzīvojot!

Mūsu, Tālmācības vidusskolas "Rīgas Komercskola", 8. un 9.klašu audzēkņi piedalījās "Ziedoņa klases" organizētā aizraujošā piedzīvojuma nodarbībā "Blēņas un pasakas", papildinot un nostiprinot zināšanas un kultūras izpratni par Imanta Ziedoņa personību un daiļradi, akcentējot rakstnieka vērtības.

Brīnumam ticam, gaidām un dalāmies!

Mūsu, Tālmācības vidusskolas “Rīgas Komercskola”, 1.- 4. klašu audzēkņi kopā ar ģimenēm un pedagogiem satikās pirmssvētku nedēļā pasaku lasīšanas vakaros “Brīnumu gaidot” tiešsaistes klasē, lai kopīgi lasītu savas mīļākās pasakas un kopīgi pārrunātu gūtās atziņas, ieklausoties ikviena pārdomās un sajūtās.

Šie satikšanās vakari, lai iepriecinātu, sagādātu pārsteigumu viens otram, jau kļuvuši par mūsu skolas Ziemassvētku gaidīšanas tradīciju, ko gaida ne vien audzēkņi, bet arī brāļi, māsas, vecāki un pedagogi, jo: “Nevajag jau daudz, pavisam maz, pavisam nieku, lai mirdzošs mirklis nestu prieku.”

Iepazīstam Tiesu varu un apgūstam finanšu pratību aizraujoši!

Mūsu, Tālmācības vidusskolas "Rīgas Komercskola", 10.-12.klašu audzēkņi piedalījās praktiskā mācību stundā Satversmes tiesā ar mērķi iepazīt Tiesu varu, kura aizstāv taisnīgumu kā vienu no tiesiskas valsts pamatvērtībām un darbojas sabiedrības interesēs.

Lai apgūtu finanšu pratību, audzēkņi apmeklēja Swedbank interaktīvu ārpusskolas finanšu izglītības aktivitāti "Finanšu laboratorija", kurā uzmanība tika veltīta tādām aktuālām tēmām kā- budžeta plānošana, atbildīga aizņemšanās, personības attīstība, drošība e-vidē un 21.gadsimta prasmes.

Mierpilnus, dvēseliskus, gaiša prieka pilnus un laimes apmirdzētus Ziemassvētkus un Jauno gadu!

Kluss kā sapnis,

Mīļš kā glāsts...

Skaists kā bērnu dienu stāsts,

Svētku prieks pār Zemi nāk...

Rādām gaismai gaismu!

Gaidot gada sirsnīgākos svētkus, arī mūsu, Tālmācības vidusskolas “Rīgas Komercskola” saime – audzēkņi, vecāki, pedagogi tikās Ziemassvētku pasākumā “Rādām gaismai gaismu”, lai iepriecinātu cits citu un baudītu kopā būšanas mirkļus, jo šis brīdis, pirms Ziemassvētkiem, ir gada tumšākais laiks, ar visīsākajām dienām, kad gaisma mums visiem ir visvairāk nepieciešama.