Mūsu audzēkņi iejūtas ekspertu lomā!

Tālmācības vidusskolas “Rīgas Komercskola” 2., 3. un 4. klases audzēkņi iejutās mācību līdzekļu izvērtēšanas ekspertu lomā, lai palīdzētu angļu valodas skolotājai veikt National Geographic Learning mācību grāmatas un darba burtnīcas recenziju Valsts izglītības satura centram. Audzēkņi rūpīgi veica skolotāju Lauras Endes un Agneses Gromovas-Ķūrenas sagatavotos mācību uzdevumus, izvērtējot to sarežģītības pakāpi, piemērotību atbilstošā vecumposma interesēm, iespēju uzzināt un iemācīties ko jaunu, tematisko aktualitāti, iespēju sadarboties un citus kritērijus. Jaunie eksperti ļoti atbildīgi veica savu darbu, pamatoti komentējot savu vērtējumu.

Zinību diena mūsu skolā!

Šogad, Zinību dienā, bija vērojams audzēkņu, pedagogu un vecāku atkalredzēšanās un jaunas satikšanās prieks, it īpaši mūsu pašiem mazākajiem, kas nolēmuši kopā ar vecākiem savas skolas gaitas uzsākt mūsu skolā, ikkatrs tiekot pie savas veiksmes podziņas, lai atgādinātu, ka visas lietas jādara ar lielu mīlestību, un radītu piederības sajūtu mūsu skolas saimei.

Sveiciens Zinību dienā!

Tas ir ļoti svarīgi – laiku pa laikam. Kļūt mazam, lai augtu liels.

Radīsim svētkus kopā!

Aicinām audzēkņus, vecākus un pedagogus uz tikšanos Zinību dienā, lai radītu svētkus kopā!

Priecīgus Saulgriežus!

Lai līst visskaistākais lietus,

Visdzidrāko rasu dod rīts

Un kaut ko no Saulgriežu brīnuma,

Lai katrs paņem sev līdz!

Priekpilnu vasaru!

Priecājies par to, kas tu esi.

Priecājies par to kāds tu esi,

Par to, kas tev pieder

Un, kas tev vēl būs.

Lepojamies ar mūsu skolas 2020.gada absolventa – Latvijas izlases vārtsarga Artūra Šilova izcilajiem sasniegumiem!

Patiesi un aizkustinoši mirkļi! Mūsu, Latvijas hokeja izlases komanda Pasaules hokeja čempionātā ir izdarījusi brīnumu, kas Latvijas vēsturē ir ierakstīts ar zelta burtiem, sasniedzot garāko uzvaru sēriju pasaules čempionātu ietvaros, ar fenomenālām un pašaizliedzīgām spēlēm nokļūstot līdz pusfinālam un izcīnot bronzas medaļas. Īpaši priecājamies un lepojamies ar mūsu skolas 2020. gada absolventa - Latvijas izlases vārtsarga Artūra Šilova izcilajiem sasniegumiem, spējot sagādāt visai pasaulei pārsteigumus! Paldies Latvijas hokeja izlases komandai par sagādātajiem patiesiem un aizkustinošajiem mirkļiem! “Īstais mirklis vienmēr ir šis mirklis, īstā vieta šeit!” Lai pavada veiksme un piepildās sapņi!

Veiksmi eksāmenos!

Tālmācības vidusskola "Rīgas Komercskola" novēl veiksmi 9. un 12. klases audzēkņiem valsts centralizētajos eksāmenos!

Saulaini sveicieni Māmiņdienā!

Sienāžiem ir pļava zaļa,

Vālodzei ir dziesmu vaļa,

Man ir sava māmuliņa,

Es tai zelta atslēdziņa.

Sveicam Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā!

Sveicam Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā!

 

Šodien, mēs kopā ar visu Latvijas tautu svinam Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu. Atceramies par drosmi, solidaritāti un mūsu tautas kopīgo centienu atgūt neatkarību.

Pavasara talkas laiks!

Izmantosim šo pavasara laiku savas vides, apkārtnes sakopšanai, aicinām rīkot savas individuālās un ģimenes talkas, lai sakoptu vidi labākai dzīvei! Padarīsim mūsu Latviju zaļāku, tīrāku, ilgspējīgāku, drošāku un skaistāku!

Kā izdomāt interesantus stāstus?

Kā sākt rakstīt? Kas ir literāts, maketētājs, ilustrators un ko viņi dara? Un kā top zelta burti?

Uz šiem un vēl daudziem citiem interesantiem jautājumiem atbildes mūsu sākumskolas audzēkņi varēja uzzināt, piedaloties Ineses Valteres vairāku grāmatu “Pasakas ģimenei” autores vadītajā izzinošajā nodarbībā “No stāsta līdz grāmatai”.

Kas būs noteicošais nākotnē – ego vai eko?

Mūsu 6. klases audzēkņi, piedaloties izzinošajā ekspedīcijā “Snīkeri – eko vai ego” Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā, centās izprast gadījumus, kad sabiedrības priekšstati par veselīgu dzīvesveidu veidojas patērnieciskā atkarībā no preču tirgus un kas dizaina risinājumos būs noteicošais nākotnē – ego vai eko?

Priecīgas Lieldienas!

Glabāsim Lieldienu saulīti sirdīs,
Glabāsim Lieldienu prieku arvien,
Lai pazūd tumsa, kas dvēseles tirdī.
Lieldienu saule lai atspīd arvien.

Kopā mācāmies ieraudzīt un piedzīvot!

Mūsu 6.klases audzēkņi kopā ar kuratoru Egīlu Purviņu, dodoties dabā centās iepazīst gan vēsturi, gan citu tautu kultūru, gan patieso un skaisto, kas atrodas mums blakus, gan arī vēsturiskas izcilas personības kā Mirzo Ulugbeku – slavenā Timura mazdēlu, Timurīdu valdnieku, uzbeku astronomu, matemātiķi un sultānu, kas dzīvojis laika posmā no 1394. – 1449. gadam un uzcēlis Samarkandā islāma pasaulē lielāko observatoriju.

Izzinām faktus, domājot par nākotni!

Mūsu 5.klases audzēkņi kopā ar kuratori Agnesi Gromovu-Ķūrenu noskatoties filmu “Brāļi lāči. Atgriešanās uz Zemes”, uzzināja no noslēpumainā citplanētieša vārdā Avi, kurš atgriezies uz Zemes, ka pirms vairākiem miljoniem gadu uz Zemes ir dzīvojusi tauta – riotieši un ka viņu civilizācijas uzplaukums pilnībā izpostījis dabu, tāpēc riotiešiem nācies pamest dzimto planētu.
Kādēļ Avi ir atgriezies uz Zemes? Vai viņam izdosies nosargāt savu senču planētu? Atbildes uz šiem jautājumiem tika meklētas un rastas , iepazīstoties ar jaunākajiem zinātniskajiem sasniegumiem, interesantiem faktiem, mītiem par senajām civilizācijām un kopīgi klases stundā “Rūpējies par savu planētu Zeme!".

Krista mācās darot!

Priecājamies kopā ar Tālmācības vidusskolas “Rīgas Komercskola” 11.klases audzēkni Kristu Špīsi (Krista Evangeline), kas izdevusi savu otro autordziesmu - "Mystery", kurai rakstījusi pati mūziku, vārdus, kā arī veidojusi aranžiju.
Skolas pedagogi un vadība lepojas ar Kristu, kas paralēli mācībām Tālmācības vidusskolā „Rīgas Komercskola” ir atradusi savu pašrealizācijas veidu, jo „laiks ir visdārgākais pasaulē, jo mēs to neradām, tikai tērējam vai piepildām”.
Paldies vecākiem par ieguldīto enerģiju, iedvesmu un atbalstu Kristas talanta attīstībā!

Iepazīstam vēsturi caur fotogrāfijām!

Mūsu Tālmācības vidusskolas “Rīgas Komercskola” 9.klases audzēkņi, piedaloties izzinošajā ekspedīcijā “Fotogrāfija – vēsturisko notikumu aculieciniece” Latvijas Fotogrāfijas muzejā iepazina gan laikmetīgo fotogrāfiju, gan vēsturi, gūstot ieskatu par fotogrāfijas rašanos un tās attīstības vēsturi Latvijā no 19. gs. vidus līdz 20. gs. vidum, redzot oriģinālus vissenākos fotoattēlus – dagerotipus, ambrotipus un ferotipus. iepazīstot fotogrāfu darbību Latvijas teritorijā, nozīmīgākos nozares pārstāvjus un pasaulslavenā fotoaparāta “Minox” ražošanu.

Veidojam savu pastmarku!

Mūsu 1.-4. klases audzēkņi izzinošās ekspedīcijas laikā apmeklēja Rīgas Jūgendstila centrā Anitas Paegles izstādi “Rīgas kaķi”, kuras laikā iepazinās ar mākslinieces grāmatu ilustrācijām, kas ir kā atsevišķs mākslas darbs, tajā liela nozīme ir detaļām, niansēm un raksturiem, piemēram, Ineses Zanderes dzejoļu grāmata “Kaķis uz klavierēm”, kā arī iepazinās ar mākslinieces veidotajām Latvijas Pasta izdotajām tematiskajām  pastmarkām, Latvijas Bankas izlaisto monētu “Pasaku monēta I. Pieci kaķi”. Audzēkņi kopā ar pedagogiem priecājās par mākslinieces iemūžinātajiem kaķiem Rīgas pilsētvidē un centās atpazīt zīmējumos redzamās Rīgas ielas un namus un, iedvesmojoties radošajā darbnīcā veidoja katrs savu pastmarku.

Krista mācās darot!

Lepojamies, ka mūsu Tālmācības vidusskolas “Rīgas Komercskola” 11. klases audzēkne Krista Špīse tika uzaicināta uz Latvijas Televīzijas rīkoto erudīcijas spēli „Gudrs, vēl gudrāks”, kurā Krista piedalījās kopā ar savu angļu valodas skolotāju Agnesi Gromovu-Ķūrenu un saviem aktīvajiem atbalstītājiem - skolas biedriem.

Paldies vecākiem, angļu valodas skolotājai Agnesei Gromovai – Kūrenai un audzēkņiem par atbalstu!

Apgūstam finanšu pratību!

Finanšu pratības ikgadējā nedēļā mūsu skolas 12.klases audzēkne Keita Vēbere iepazīstināja mūsu 5. klases audzēkņus klases stundā, jēgpilni iesaistot diskusijās - kas ir budžets, kā saprātīgi plānot budžetu, kādi ir krāpšanas veidi un kā no tiem sevi pasargāt, ko darīt, ja esi kļuvis par krāpšanas upuri, kā būt drošam internetā, kas ir investīcijas, noslēdzot ar spēli investīciju apgūšanai.
Paldies Keitai Vēberei, kuratorei Agnesei Gromovai-Ķūrenai un audzēkņiem par kopā radīto gaisotni, pārrunājot jautājumus par labklājību un finansēm!

Budžeta vietas izloze Tālmācības vidusskolā «Rīgas Komercskola» – loterijas Nr. 7417

Tālmācības vidusskolā «Rīgas Komercskola» 2023.gada 21.martā, plkst.17:00 notika budžeta vietas izloze vienam semestrim.

Kopā sportojam!

"Mūsu Tālmācības vidusskolas “Rīgas Komercskola” 9.klases audzēkņi, kopīgi sportojot izprot , ka veselīgs dzīvesveids, regulāras sportiskas aktivitātes un sabalansēts uzturs ir kļuvušas par mūsdienu cilvēka pamatvajadzībām. Turklāt jo īpaši aktuāls šis jautājums kļūst iestājoties pavasarim – kad pēc garās ziemas organismam nepieciešama papildus enerģijas un vitamīnu deva.

Iepazīstam Imanta Lancmaņa brīnumpasauli!

Mūsu skolas 7.un 8. klases audzēkņi, piedaloties izzinošajā ekspedīcijā “Imanta Lancmaņa māksla” iepazina mākslinieka brīnumpasauli, viņa vispusīgo personību, uzzināja par viņa nenovērtējamo ieguldījumu kultūrā un mākslā, pētīja gleznošanas stilu, krāsu lietojumu un redzamos simbolus, gūstot ieskatu par gleznu tapšanas gaitu.

Mūsu, 2. klases audzēkne, Dārta Zariņa sacensību uzvarētāja daiļslidošanā!

Priecājamies par mūsu, Tālmācības vidusskolas “Rīgas Komercskola” 2.klases audzēknes Dārtas Zariņas sportiskajiem sasniegumiem daiļslidošanā – 1.vieta starptautiskajās sacensībās Icebeat Winter Trophy 2023, Kauņā, 13 meiteņu konkurencē, kā arī 3.vieta Jelgava Cup 2023 daiļslidošanas sacensībās.
Dārta, mēs lepojamies ar Tevi, lai ieguldītais darbs treniņu procesā arī turpmāk vainagojas ar panākumiem!