Mūsu, Tālmācības vidusskolas “Rīgas Komercskola”, 5. un 6.klases audzēkņi devās izzinošajā ekspedīcijā “Senā skola” uz Latvijas Nacionālo vēstures muzeju.

Tās laikā audzēkņi uzzināja, kāda bija izglītības sistēma 19.gadsimtā, Latvijā. Jauniegūtā informācija ļāva salīdzināt, kā skolēni mācījās senos laikos- apgūstot zināšanas sešas dienas nedēļā, dzīvojot un mācoties vienā ēkā  (rijā, pagasta namos, krogos), kur vienā telpā skolotājs mācīja dažāda vecuma bērnus.

Mūsu audzēkņi ar lielu interesi klausījās un aizdomājās par to, kā skolēni 19.gadsimtā mācījās un apguva ne tikai mācību vielu, bet arī dzīves prasmes- šūšanu, adīšanu, pūra sagatavošanu, malkas gādāšanu un siltuma uzturēšanu. Tas mudināja vairāk novērtēt dzīves un izglītības apstākļus mūsdienās.

Liels paldies mūsu pedagogiem Egitai Gabaliņai- Briškai un Agnesei Gromovai- Ķūrenai par mūsdienīgu pieeju mācību procesa organizēšanā!