Prokrastinācija – Kā izpaužas jauniešiem un kā to pārvarēt?

Kas ir prokrastinācija un vai tā var skart ikvienu?


Saskaņā ar 2019.gadā veikto pētījumu, kas publicēts žurnālā "Journal of School Psychology"*, 15-20% vidusskolēnu cieš no prokrastinācijas (“The Prevalence and Correlates of Procrastination in High School Students"”).

Kontrolsaraksts vecākiem “ Vai pazīsti savu bērnu?”

Ikviens vecāks vēlas tuvas attiecības ar saviem bērniem. Bieži vien ir viegli šādas attiecības izveidot kamēr bērns ir mazs, bet ar laiku aizņemtā ikdienā nepamanām, ka sākam atsvešināties. Vecākiem ir svarīgi ne tikai parūpēties par sava bērna praktiskajām vajadzībām, bet arī izveidot un saglabāt ciešu saikni ar savu bērnu.

Izglītības ieguves formas Latvijā

Latvijā jebkuram skolēnam ir pieejamas dažādas izglītības forma. Vecāki var izvēlēties atbilstošāko sava bērna vajadzībām un ģimenes dzīvesveidam piemērotāko. Ne visas ir pieejamas visu mācību posmu no 1. līdz 12. klasei un katrai no mācību formām ir kādas būtiskas atšķirības ar ko varēsiet iepazīties šajā rakstā.

Investēt bērna izglītībā!

Investīcijas bērna izglītībā attiecas uz resursiem, laiku un atbalstu, ko vecāki un aprūpētāji iegulda, lai nodrošinātu bērna veiksmīgu izglītību un attīstību. Zemāk apskatīsim, kāda veida investīcijas bērna izglītībā ir iespējamas un ko vecāks var darīt, lai ieguldītu sava bērna attīstībā.

Bērns saka, ka nepatīk iet uz skolu

Bērns saka, ka nepatīk iet uz skolu. Ko darīt vecākam?

Ir bērni, kuriem kādā brīdī rodas nepatika pret skolu. Iemesli var būt dažādi, kā arī nevēlēšanās doties uz mācību iestādi var izpausties dažādi. Apskatīsim visbiežākos iemeslu, kādēļ bērni nevēlas doties uz skolu un ko vecāki var darīt, lai šos iemeslus novērstu.