Ko nozīmē investēt bērna izglītībā un vai tas jādara ikvienam vecākam?

 
Investīcijas bērna izglītībā attiecas uz resursiem, laiku un atbalstu, ko vecāki un aprūpētāji iegulda, lai nodrošinātu bērna veiksmīgu izglītību un attīstību. Zemāk apskatīsim, kāda veida investīcijas bērna izglītībā ir iespējamas un ko vecāks var darīt, lai ieguldītu sava bērna attīstībā.
 
Investēt bērna izglītībā!
 
1. Finansiālās investīcijas
Finansiālās investīcijas sevī ietver:
🟢 izmaksas , kas saistītas skolu – grāmatas, mācību materiāli, kancelejas preces, sporta tērps, apavi u.c.,
🟢 izglītības tehnoloģijas un citi līdzekļi, kas nepieciešami bērna mācību procesā.
🟢 ārpusskolas sporta nodarbības – maksa par nodarbībām, inventārs, apģērbs,
🟢 mākslas, mūzikas vai citas nodarbības – maksa par nodarbībām, nepieciešamie materiāli, inventārs, iespējams, specifisks apģērbs (piemēram, tautas tērps, ja bērns dejo tautas dejās).

 
Investēt bērna izglītībā! - Finansiālās investīcijas
 
2. Laika investīcijas.
Laika investīcijas ir vecāku un citu (vecvecāki, draugi) bērna aprūpē un izglītošanā iesaistīto cilvēku laiks, kas tiek veltīts bērna mācībām, palīdzībai ar mājasdarbiem, nogādāšanu uz papildu ārpusskolas nodarbībām vai hobijiem. Laika investīcija ietver sevī arī iesaistīšanos skolas pasākumu organizēšanā vai palīdzību kādos uzdevumos, ko lūdz skolotājs vai skolas vadība. Piemēram, palīdzēt organizēt sporta dienu sava bērna klasei, izcept kūku klases pasākumam, izdekorēt skolas pagalmu liecību dienai u.c. Laika investīcija ir arī iesaistīšanās skolēna attīstībai svarīgu jautājumu risināšanā.


 

Saņem rakstu PDF formātā savā e-pastā un lasi sev ērtā laikā!

    Personas dati tiks apstrādāti saskaņā ar privātuma politiku.

    Ilze Beļinska, Tālmācības vidusskolas
    “Rīgas Komercskola” direktore
    Investēt bērna izglītībā!

     


    Investēt bērna izglītībā! - Emocionālais atbalsts
     
    3. Emocionālais atbalsts
    Būt klātesošam savam bērnam viņa ikdienā prasa gan laiku, gan vēlēšanos izprast un atbalstīt savu bērnu, un būt gatavam risināt arī tās problēmas, kas saistītas ar bērna emocionālo stāvokli, ne tikai ar praktiskām lietām. Šāds atbalsts sevī ietver iedrošināšanu, motivāciju, uzklausīšanu, interesēšanos par attiecībām ar skolas biedriem un skolotājiem, bērna sasniegumu svinēšanu, kā arī palīdzību risināt emocionālās un sociālās problēmas, kas var ietekmēt bērna mācīšanos un viņa ikdienu kopumā.

     
    Investīcijas bērna izglītībā ir nepieciešamas, lai nodrošinātu bērnam veiksmīgu attīstību un labas izglītības pamatus. Tas ietekmē ne tikai bērna akadēmiskos sasniegumus, bet arī viņa pašpārliecību, motivāciju un sociālo iekļaušanos. Nodrošinot kvalitatīvu izglītību un iesaistoties bērna ikdienā, vecāki ir tie, kas savam bērnam var dot daudz lielākas iespējas veiksmīgai karjerai nākotnē un laimīgai dzīvei kopumā . Tādējādi, investīcijas bērna izglītībā ir ilgtermiņa ieguldījums, kas palīdz bērnam attīstīties, atklāt un attīstīt savus talantus, gūt panākumus dzīvē un arī, kas nav mazsvarīgi – just savu vecāku iesaisti savā ikdienā, rūpes un atbalstu.