Kas ir tālmācība?

Tālmācība ir progresīva izglītības forma, kas sniedz iespēju mācīties attālināti, atrodoties jebkurā pasaules vietā un laika joslā. Šī mācību forma ļauj pašam veidot savu mācību plānu, ērti apvienojot mācības ar sportu, pulciņiem, kā arī ar darbu un ģimenes dzīvi. Izglītība tiešsaistē ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā kļūst arvien populārāka un aizvien vairāk vecāki saviem bērniem izvēlas šo mācību formu, kas ļauj mācīties bez stresa, savā tempā un sev ērtā laikā un vietā, kas atbilst bērna un viņa ģimenes dzīvesveidam.

Tālmācība – tā ir patstāvīga mācīšanās un iespēja iegūt izglītību atrodoties jebkurā pasaules vietā bez tieša un nepārtraukta kontakta ar mācībspēku.

Saskaņā ar LR Izglītības likumu tālmācība tiek definēta kā neklātienes izglītības paveids, kuru raksturo īpaši strukturēti mācību materiāli, individuāls mācīšanās temps, īpaši organizēts izglītības sasniegumu novērtējums, kā arī dažādu tehnisko un elektronisko saziņas līdzekļu izmantošana.

Kurās klasēs ir pieejama tālmācība? - Rīgas Komercskola

Kurās klasēs ir pieejama tālmācība?

Tālmācības vidusskola «Rīgas Komercskola» ir pirmā privātā tālmācības skola Latvijā, kas piedāvāja mācības tālmācības formā jau no 1.klases. Mums ir vieslielākā pieredze ne tikai komercizglītībā, bet arī nodrošinot mācības tālmācībā sākot jau no 1. klases.

Kāpēc izvēlēties pamatskolu tālmācībā?

Aizvien pieaugošais skolēnu skaits pamatizglītības 1.posmā ( 1. – 6. klase) norāda uz strauji pieaugošo vecāku interesi un vēlmi saviem bērniem nodrošināt mierpilnu mācīšanās procesu, kas atbilst bērna individuālajām vajadzībām. Lielākoties klātienes skola nevar nodrošināt individuālu pieeju katram bērnam mācību procesā, kā arī ir citi iemesli, kas bērnam var traucēt kvalitatīvi mācīties. Biežāk sastopamie iemesli:

• Klasēs ir liels skolēnu skaits un skolotājs nevar nodrošināt individuālu darbu ar katru skolēnu;
  • Klasēs ir bērni ar dažādām vajadzībām un spējām – kādam mācību temps ir par ātru, bet kādam par lēnu;
  • Klasēs lielā skolēnu skaita dēļ var būt skaļi un tas var traucēt koncentrēties uz uzdotajiem uzdevumiem;
  • Bērnam var būt konflikts ar klases biedru vai skolotāju, kas traucē mācību procesam un kopējai labsajūtai skolā.

Mācīšanās ievērojot individuālās bērna vai jaunieša vajadzības veicina vēlmi izzināt pasauli, apgūt jaunas zināšanas un prasmes. Mūsu skolēni, mācoties tālmācībā, mācās ar prieku! Mācības Rīgas Komercskolā ļauj mūsu audzēkņiem ne tikai sasniegt labus mācību rezultātus, bet arī būt atvērtiem savu talantu izzināšanai un attīstīšanai gan hobija, gan profesionālā līmenī.

Kāpēc izvēlēties vidusskolu tālmācībā?

Mācības tālmācībā jauniešiem vidusskolas laikā ļauj viegli savienot mācības ar sev svarīgām nodarbēm – hobijiem, sportu , mūziku, ceļošanu vai pat profesionālo darbību. Jaunieši īpaši novērtē iespēju mācīties sev ērtā laikā, jo ne visiem labākais laiks, lai apgūtu jaunas zināšanas ir rīts. Mēs «Rīgas Komercskola» piedāvājam viddusskolēniem izvēlēties kādu no mācību priekšmetu kursu komplektiem, kas ļauj audzēkņiem mācīties to, kas viņiem interesē. Kursu komplekta ietvaros vidusskolas audzēkņi īsteno un aizstāv patstāvīgu projekta darbu (pētniecības, jaunrades vai sabiedriskais darbs) saistībā ar vienu vai vairākiem izvēlētajiem padziļinātajiem kursiem. Kursu komplekti, kurus piedāvājam saviem skolēniem, ir:

Mācības tālmācībā palīdz uzlabots tehnoloģiskās prasmes

Tālmācība palīdz gan bērniem, gan jauniešiem attīstīt svarīgas tehnoloģiskās prasmes, kas viņiem būs nepieciešamas nākotnes studijām un darbavietā.
Tālmācībā audzēkņi salīdzinājumā ar klātienes skolas audzēkņiem, daudz vairāk apgūst, kā izmantot dažādas tehnoloģijas, lai mācītos, sazinātos un sadarbotos.

«Rīgas Komercskola» tālmācības formā piedāvā apgūt

Kam ir īpaši ieteicamas mācības Tālmācības vidusskolā «Rīgas Komercskola»?

• Tiem, kuriem dienas skolas temps ir par lēnu;
  • Tiem, kuriem dienas skolas temps ir par ātru;
  • Tiem, kuri veselības problēmu dēļ nevar apmeklēt dienas skolu;
  • Tālmācības skola ir domāta aizņemtiem cilvēkiem;
  • Tiem, kuri aktīvi nodarbojas ar sportu;
  • Tiem, kuri aktīvi nodarbojas ar mākslu;
  • Tiem, kuri aktīvi nodarbojas ar mūziku;
  • Tālmācību izvēlas daudzi jaunieši, kuri uzsākuši aktīvas darba gaitas;
  • Tālmācība ir domāta tiem, kuru vecāki strādā ārzemēs vai bieži ceļo;

Tālmācības priekšrocības:

• Atbilst izglītojamo individuālajām vajadzībām;
  • Veido individuālu atbildību par mācību rezultātiem;
  • Palīdz efektīvi izmantot resursus (finansiālo, laika, cilvēku u.c.);
  • Dažādo mācību iespējas;
  • Atbalsta strādājošo profesionālo attīstību;
  • «Rīgas Komercskola» piedāvā ne tikai iespēju mācīties no jebkuras pasaules vietas, bet arī piedāvā iespēju apgūt paātrinātu* vidusskolas kursu;
  • Iespēja jebkuram cilvēkam jebkurā laikā un zemeslodes vietā, kur ir pieejams dators ar interneta pieslēgumu, turpināt izglītības procesu;
  • Iegūt izglītību bez steigas, bez spriedzes, mierīgā režīmā patstāvīgi plānojot savu grafiku.

*Pēc 2022.gada 11.janvāra MK noteikumu Nr.11 29.punktā noteiktā regulējuma, izņēmuma gadījumā piedāvājam mācību programmu apgūt divu gadu laikā, ja izglītojamam ir atbilstošas zināšanas, iemaņas un prasmes, kā arī sociālā un psiholoģiskā gatavība.

Piesakies mācībām Tālmācības vidusskolā «Rīgas Komercskola»!

Ja uzskati, ka mācības tālmācībā ir domātas Tev vai Tavam bērnam, piesakies Tālmācības vidusskolā «Rīgas Komercskola»! Pieteikties iespējams klātienē vai aizpildot elektronisko pieteikuma formu.

Piedalies ONLINE Atvērto durvju dienā

Ja Tev ir jautājumi par mācībām tālmācībā, vai vēlies uzzināt vairāk par Tālmācības vidusskolu «Rīgas Komercskola», aicinām Tevi piedalīties Atvērto durvju dienā!

Piesakies Online Atvērto durvju dienai

Personas dati tiks apstrādāti saskaņā ar privātuma politiku.
    Ilze Beļinska
    Ilze Beļinska, Tālmācības vidusskolas