getlini-2022-titulbilde
Tālmācības vidusskolas “Rīgas Komercskola” 10.-12.klases audzēkņi kopā ar pedagogiem Nordplus projekta “Jauniešu vides apziņas veicināšana ilgtspējīgai attīstībai, ceļojot un izprotot cilvēku un dabas mijiedarbības procesus Ziemeļeiropas reģionā” ietvaros, apmeklēja Baltijā lielāko un modernāko atkritumu pārstrādes poligonu “Getliņi Eko” un Ķeguma HES muzeju, lai iepazītos ar ilgtspējīgas saimniekošanas principiem, kas veicina apgūt videi draudzīgu domāšanas veidu.

Mūsdienās, it īpaši šobrīd, ļoti svarīgi ir izprast: kā dzīvot saskaņā ar dabu, respektējot tās ritmus un saudzējot tās resursus, kā ilgtspējīgi izmantot Latvijā esošos dabas resursus, veicinot enerģētikas nozares attīstību nākotnes vajadzībām.

Atkritumu pārstrādes poligonā “Getliņi Eko” iepazināmies ar bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādi, energobloka darbību no gāzes iegūšanas brīža līdz elektrības un siltuma ražošanai, moderni aprīkotām siltumnīcām, poligona darbības saistību ar aprites ekonomiku. Savukārt, apmeklējot Ķeguma HES muzeju, uzzinājām par enerģētikas attīstību Latvijā, elektroenerģijas tirgu, pārvaldi un sadali, kā arī par energoefektīvu elektroenerģijas ražošanu.

Gūtās atziņas:

• 4 soļi atkritumu mazināšanā: pērc mazāk, lieto ilgāk un labo, pārdod vai atdod pirms izmet, šķiro;
  • Stiklu var izmantot bezgalīgi daudz reižu to pārstrādājot, plastmasu – līdz 30 reizēm, papīru – līdz 7 reizēm;
  • AS “Latvenergo” ir viens no lielākajiem energoapgādes pakalpojumu sniedzējiem Baltijas valstīs.

Paldies atkritumu pārstrādes poligona “Getliņi Eko” un Ķeguma HES muzeja darbiniekiem par sniegto informāciju, kas veicina apgūt videi draudzīgu domāšanas veidu!

Paldies audzēkņiem un pedagogiem, īpaši Ievai Kalniņai, par aktīvu iesaistīšanos Nordplus projekta realizēšanā, izvirzīto mērķu un uzdevumu sasniegšanā!

Skatīt izzinošās ekspedīcijas galeriju.