Mūsu 6. klases audzēkņi, piedaloties izzinošajā ekspedīcijā “Snīkeri – eko vai ego” Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā, centās izprast gadījumus, kad sabiedrības priekšstati par veselīgu dzīvesveidu veidojas patērnieciskā atkarībā no preču tirgus un kas dizaina risinājumos būs noteicošais nākotnē – ego vai eko?
 
Snīkeri, kas ir ļoti universāli apavi, jo tos var vilkt pie visa veida apģērba, ir pretrunām bagāts šīs tendences piemērs, jo tie ir gan vienkāršības un komforta simbols, gan sociālā prestiža aksesuārs, kuru par globālu kulta objektu padarījusi zīmolvedība.
 
Audzēkņi iepazinās ar ilgtspējas risinājumiem: Alestēra F.Vaipera fotoieskatu Adidas laboratorijās un Āzijas ražotnēs, jauniem materiāliem, piemēram, mākslīgās ādas snīkeriem, kas ražoti no piepes, aļģēm vai pupiņām, patērnieciskumu ierobežojošiem snīkeru izplatīšanas konceptiem un veco apavu pārstrādē radītiem jauniem modeļiem.
 
Paldies izstādes veidotājiem – muzeja komandai un kuratorei Elīnai Sproģei!
 
Paldies kuratoram Egīlam Purviņam, kas rosina audzēkņus meklēt un rast atbildes, lai pieņemtu turpmākai rīcībai ilgtspējīgus lēmumus!
 
Skatīt galeriju šeit.