Literatūras konsultācija Tālmācības vidusskolā «Rīgas Komercskola»

Literatūras konsultācija Jaņa Rozentāļa un Rūdolfa Blaumaņa muzejā

2018.gada 9.martā Tālmācības vidusskolas “Rīgas Komercskola” 7.klases audzēkņiem, literatūras konsultācijas ietvaros, bija iespēja apmeklēt Jaņa Rozentāļa un Rūdolfa Blaumaņa muzeju, iepazīties ar jūgendstila laika dzīvokļa interjeru un Jaņa Rozentāla daiļradi vidē, kur mākslinieks ir strādājis un kur viesojušies daudzi nozīmīgi 20. gs. sākuma latviešu kultūras darbinieki: Jāzeps Vītols, Emilis Melngailis, Anna Brigadere, Jānis Jaunsudrabiņš, Kārlis Skalbe u.c.

No 1906. līdz 1908. gadam kā apakšīrnieks šai dzīvoklī periodiski mitinājies izcilais latviešu rakstnieks Rūdolfs Blaumanis (1863–1908) – Jaņa Rozentāla draugs un domubiedrs. Šeit viņš aizvadījis sava mūža pēdējos gadus. Muzejā iekārtota Blaumaņa memoriālā istaba, kuras ekspozīcija iepazīstina ar dažādiem rakstnieka radošā darba aspektiem: literatūru, žurnālistiku un teātri.