Tālmācības vidusskola “Rīgas Komercskola” – labākā tālmācības skola Latvijā!

Mēs, Tālmācības vidusskola “Rīgas Komercskola”, esam saņēmuši Draudzīgā Aicinājuma fonda Latvijas Skolu reitinga apbalvojumus kā labākā tālmācības un neklātienes skola pēc valsts centralizēto eksāmenu rezultātiem 2017., 2018., 2019., 2020., 2021., 2022., kā arī 2023. gadā!

Latvijas skolu reitingā 2024 darbā ar talantīgajiem audzēkņiem, ko organizē Ata Kronvalda fonds, ņemot vērā audzēkņu sasniegumus skolēnu zinātniski pētnieciskajā darbībā, mācību priekšmetu olimpiādēs, radošajās skatēs, Tālmācības vidusskola “Rīgas Komercskola” Lielo skolu grupā ierindojas 9.vietā, kā arī,  apsteidzot 16 valsts ģimnāzijas, Valsts ģimnāziju grupā pēc aprēķinātajām ballēm.

Kas ir Skolu reitings?

Skolu reitingu organizē Draudzīgā Aicinājuma fonds un Ata Kronvalda fonds.

Draudzīgā Aicinājuma fonds ir sabiedriska organizācija, kuras mērķis ir veicināt Latvijas skolu konkurētspēju un atpazīstamību, veicināt sabiedrībā diskusijas par izglītības sistēmas kvalitāti, turpmākās attīstības vajadzībām un nepieciešamo  prioritāšu noteikšanu nākotnē, kā arī palīdzēt vecākiem izvērtēt un izvēlēties bērnam piemērotāko skolu. Draudzīgā Aicinājuma fonds izvērtē un apbalvo Latvijas Republikas skolas, kurās tiek realizēta vispārējā vidējā izglītība. Vērtēšanas periods ir mācību gads. Vairāk par Draudzīgā Aicinājuma fondu un Skolu reitingu lasiet šeit.

Ata Koronvalda fonds  ir sabiedriska organizācija, kuras uzdevums ir Latvijas talantīgāko audzēkņu apzināšana un viņu izglītības sekmēšana. Ata Kronvalda fonds apkopo Latvijas skolu audzēkņu panākumus  mācību gadā rīkotajās valsts mācību priekšmetu olimpiādēs, valsts atklātajās olimpiādēs un skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konkursā. Vairāk par Ata Kronvalda fondu un Skolu reitingu lasiet šeit.

Pēc kādiem kritērijiem tiek vērtētas skolas “Skolu reitingos”?

Draudzīgā Aicinājuma fonda Skolu reitingā tiek izveidots objektīvs skolu, kurās realizē vidējo izglītību, vērtējums pēc audzēkņu gūtajiem sasniegumiem  valsts centralizētajos eksāmenos, vērtējot katrā mācību priekšmetā un skolas kopvērtējumā. Katra mācību priekšmeta vērtējumu katrā mācību satura apguves līmenī (optimālajā, augstākajā) aprēķina kā matemātiski vidējo,  vērtējums ir robežās no 10 līdz 1.

Skolas vērtē četrās nomināciju grupās, atbilstoši to objektīvajām iespējām:

• Ģimnāzijas (tajā skaitā arī valsts ģimnāzijas);
  • Pilsētu vidusskolas;
  • Lauku vidusskolas;
  •  Specializētās skolas (tālmācības, neklātienes, tehnikumi, arodvidusskolas, mūzikas, mākslas skolas, u. c).

Skolas novērtējumu iegūst, aprēķinot atsevišķo mācību priekšmetu matemātiski vidējo vērtību. Skolas vērtējums ir robežās no 10 līdz 1.

Ata Kronvalda fonds apkopo Latvijas skolu audzēkņu panākumus  mācību gadā rīkotajās valsts mācību priekšmetu olimpiādēs, valsts atklātajās olimpiādēs un skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konkursā.

Skolas atkarībā no 10.-12. klases audzēkņu skaita tiek grupētas:

• Valsts ģimnāzijas;
  • Lielās skolas ( vismaz 100 audzēkņi);
  • Mazās skolas ( mazāk par 100 audzēkņiem).

Konkursā balles aprēķina pēc katras skolas audzēkņu rezultātiem,  mācību gada ietvaros,  valsts mācību priekšmetu olimpiādēs, valsts atklātajās olimpiādēs, radošajās skatēs un valsts skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konkursā.