Latvijai sudrabs – Edvards Gruzītis (Tālmācības vidusskolas “Rīgas Komercskola” 11. klases audzēknis) izcīnīja 2.vietu Eiropas čempionātā jauniešiem, boulderinga disciplīnā.

Kopumā Eiropas čempionātā jauniešiem piedalījās 229 sportisti no 19.valstīm. Čempionāts norisinājās trijās Kāpšanas sporta disciplīnās – boulderinga, grūtās kāpšanas un ātrumkāpšanas disciplīnās. Sportisti startēja trijās vecuma grupās – Youth B (14 – 15 gadi), Youth A (16 – 17 gadi) un Junior grupa (18 – 19 gadi).  

Latvijas izlases sportists Edvards Gruzītis trešo gadu pēc kārtas izcīna medaļu Eiropas čempionātā jauniešiem, Kāpšanas sporta boulderinga disciplīnā. Šogad Edvards izcīnīja 2.vietu. Edvards startēja Youth A grupā, kura bija pārstāvēta visplašāk – 40 sportisti no 19 valstīm. Kvalifikācijā Edvards, uzrādot labāko rezultātu 4T 5Z / 7 12, kvalificējās pusfinālam, pusfinālā ar rezultātu 3T4Z / 11 4 kā otrais kvalificējās finālam.

Finālā Edvards izkāpa trīs maršrutus un nofiksēja zonas visos četros maršrutos 3T4Z/7 12, kas ierindoja viņu otrajā vietā.

Rezultāti: www.ifsc-climbing.org/world-competition/calendar/

Edvards startēja arī  grūtās kāpšanas disciplīnā un  ātrumkāpšanas disciplīnā ar kopējo ieskaiti kombinētajā disciplīnā.

Grūtās kāpšanas disciplīnā pusfinālam kvalificējas 26 sportisti. Savukārt, lai iekļūtu finālā ir jābūt labāko astoņu sportistu vidū. E.Gruzītis pārādīja labu sniegumu, starp 36.sportistiem no 18.valstīm kvalifikācijā ieguva 15.vietu un kvalificējās pusfinālam. Pusfinālā E.Gruzītis ierindojās 14.vietā.

Ātrumkāpšanas disciplīnā starp 29 sportistiem no 12.valstīm Edvards ierindojās 23.vietā.

Kombinētajā ieskaitē par visām trijām disciplīnām Edvards ieguva 5.vietu.

Kopējie rezultāti skatāmi:

https://www.ifsc-climbing.org/ifsc/

 

  • Latvijai sudrabs - Edvards Gruzītis izcīnīja 2.vietu Eiropas čempionātā jauniešiem, boulderinga disciplīnā.