Dziesmas «Resistance» un projekta darbībā iesaistījusies Rīgas Komercskolas 12. klases audzēkne – talantīgā Loreta Reide!

Mūziķi no Latvijas, Lietuvas, Krievijas un Ukrainas vienojušies kopīgā dziesmā «Resistance» («Pretestība»), paužot atbalstu Ukrainai tās cīņā pret Krievijas militāro agresiju, par savas valsts un visas Eiropas vērtībām un tiesībām uz brīvību, godinot Ukrainas aizstāvju drosmi un pašaizliedzību. Šīs dziesmas un projekta darbībā iesaistījusies arī tālmācības vidusskolas «Rīgas Komercskola» 12. klases audzēkne, talantīgā Loreta Reide!

Mūziķi aicina ikvienu nebūt vienaldzīgiem un turpināt atbalstīt Ukrainu visos iespējamajos veidos, cik vien ilgi tas būs nepieciešams. Dziesmas autori un izpildītāji aicina arī citus māksliniekus Latvijā un citviet pasaulē radīt līdzīgus projektus, lai sabiedrības uzmanība neatslābtu un arvien tiktu rasti jauni veidi, kā palīdzēt Ukrainai un tās cilvēkiem. Visa saņemtā atlīdzību par «Pretestība» straumēšanu un izpildīšanu tiks ziedota Ukrainas atbalstam.

Man, Loretai Reidei, kā mākslas industrijas pārstāvei bija gods piedalīties šajā projektā, paužot savu un citu mūziķu nostāju pret pasaulē esošo situāciju. Šādā laikā ir grūti funkcionēt ikdienas kontekstā, tādēļ ir svarīgi izlikt savas emocijas mākslā, un saka, ka māksla spēj runāt. Es ļoti ceru, ka dziesma sasniegs cilvēkus arī ārpus Eiropas, lai vērstu uzmanību notiekošajam.

Svarīgi pieminēt, ka esmu ļoti pateicīga Rīgas Komercskolai par pretīmnākošiem pasniedzējiem un sakārototai e-videi, lai spētu piedalīties ārpusskolas projektos un aktivitātēs, piemēram, kā šis.

youtu.be/GAtlZjkdkVs

Talantīgā Loreta Reide kopīgā dziesmā «Resistance»