Kas ir iekļaujošā izglītība?

Iekļaujošā izglītība Latvijā Iekļaujošas izglītības pieeja ir nozīmīgs pilnveidotā mācību satura un pieejas īstenošanas princips, kura mērķis ir nodrošināt vienlīdzīgas mācīšanās iespējas visiem skolēniem, neatkarīgi no viņu individuālajām spējām, vajadzībām, sociālā statusa vai jebkādiem citiem atšķirības faktoriem. Šī pieeja aicina veidot tādu mācību vidi, kurā katrs skolēns justos vērtīgs, piederīgs un motivēts mācīties. Galvenie iekļaujošās […]

Kas ir izglītības programma?

Izglītības programma ir dokuments, kas atbilstoši Izglītības likumam, Ministru kabineta noteikumiem un citiem normatīvajiem aktiem nosaka:

  • izglītības programmas mērķi un uzdevumus;
  • izglītības programmas saturu;
  • izglītības programmas īstenošanas plānu;
  • ...

Kas ir mobings skolā?

Mobings un bulings ir ilgstoša un apzināta vardarbība, kas vērsta pret vienu vai vairākiem indivīdiem ar mērķi pazemot, kaitēt vai kā savādāk darīt pāri. Gan mobings, gan bulings atšķiras no vienreizējiem konfliktiem vai ķildām ar to, ka tas ir ilgstošs un sistemātisks process, kurā upuris atrodas varas nesabalansētā situācijā.

Vai bērns ir gatavs skolai?

Skolas sākums ir jauns un nozīmīgs dzīves posms gan bērnam, gan vecākiem. Lai šis pārejas periods būtu pēc iespējas saudzīgāks bērnam, ir svarīgi saprast, vai bērns ir gatavs uzņemties jaunos izaicinājumus.

Kā sasniegt izcilus mācību rezultātus tālmācībā?

Esam labākā tālmācības vidusskola Latvijā. Par to liecina Draudzīgā aicinājuma fonda apbalvojumi Latvijas “Skolu reitingā” kā labākajai tālmācības skolai  2017., 2018., 2019., 2020., 2021., 2022. un 2023. gadā, kas balstās uz audzēkņu centralizēto valsts pārbaudes darbu rezultātiem. Mums ir 33 gadu pieredze komercizglītībā, kā arī esam viena no pirmajām tālmācības vidusskolām Latvijā.

Kur mācīties pēc 9. klases?

Saņemot apliecību par vispārējo pamatizglītību, rodas jautājums: “Kur mācīties pēc 9. klases absolvēšanas?”. Ir jaunieši, kas jau skaidri zina, ko vēlas darīt, bet daļa nevar izlemt, ko iesākt pēc pamatskolas absolvēšanas. Iespējas ir dažādas un tas bieži vien rada jauniešos apjukumu.

Prokrastinācija – Kā izpaužas jauniešiem un kā to pārvarēt?

Kas ir prokrastinācija un vai tā var skart ikvienu?


Saskaņā ar 2019.gadā veikto pētījumu, kas publicēts žurnālā "Journal of School Psychology"*, 15-20% vidusskolēnu cieš no prokrastinācijas (“The Prevalence and Correlates of Procrastination in High School Students"”).

Kontrolsaraksts vecākiem “ Vai pazīsti savu bērnu?”

Ikviens vecāks vēlas tuvas attiecības ar saviem bērniem. Bieži vien ir viegli šādas attiecības izveidot kamēr bērns ir mazs, bet ar laiku aizņemtā ikdienā nepamanām, ka sākam atsvešināties. Vecākiem ir svarīgi ne tikai parūpēties par sava bērna praktiskajām vajadzībām, bet arī izveidot un saglabāt ciešu saikni ar savu bērnu.

Izglītības ieguves formas Latvijā

Latvijā jebkuram skolēnam ir pieejamas dažādas izglītības forma. Vecāki var izvēlēties atbilstošāko sava bērna vajadzībām un ģimenes dzīvesveidam piemērotāko. Ne visas ir pieejamas visu mācību posmu no 1. līdz 12. klasei un katrai no mācību formām ir kādas būtiskas atšķirības ar ko varēsiet iepazīties šajā rakstā.

Investēt bērna izglītībā!

Investīcijas bērna izglītībā attiecas uz resursiem, laiku un atbalstu, ko vecāki un aprūpētāji iegulda, lai nodrošinātu bērna veiksmīgu izglītību un attīstību. Zemāk apskatīsim, kāda veida investīcijas bērna izglītībā ir iespējamas un ko vecāks var darīt, lai ieguldītu sava bērna attīstībā.

Bērns saka, ka nepatīk iet uz skolu

Bērns saka, ka nepatīk iet uz skolu. Ko darīt vecākam?

Ir bērni, kuriem kādā brīdī rodas nepatika pret skolu. Iemesli var būt dažādi, kā arī nevēlēšanās doties uz mācību iestādi var izpausties dažādi. Apskatīsim visbiežākos iemeslu, kādēļ bērni nevēlas doties uz skolu un ko vecāki var darīt, lai šos iemeslus novērstu.